Dofinansowanie krzesełka

We wrześniu 2014 roku fundacja dofinansowała zakup Elektrycznego Krzesła Schodowego Acorn z szyną prostą w celu ułatwienia Mikołajowi poruszanie się po domu.

Mikołaj na turnusie w Torzymiu

Na początku lutego  i pod koniec kwietnia 2014 r., dzięki wsparciu finansowemu Fundacji, Mikołaj wyjechał do Ośrodka do Torzymia. W czasie turnusu 7 – letni chłopiec uczestniczył w kinezyterapii, hipoterapii i dogoterapii. Codziennie przez 30 min stymulował chód oraz ćwiczył w wodzie. Co drugi dzień uczęszczał na zajęcia terapii przestrzennej i terapii logopedycznej.

Wesprzyj Mikołaja

Można to zrobić:
przekazując 1% podatku za pośrednictwem Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ul. Łomiańska 5, Warszawa 01-685, nr KRS: 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%" należy podać 6276 Leśny Mikołaj Alex:,
przelewem na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" na nr rachunku w Banku BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: Leśny Mikołaj Alex.

Turnus Rehabilitacyjny w Ośrodku 3 Korony

„Pod koniec września 2013 r. Mikołaj pojechał na turnus rehabilitacyjny. Dzięki Fundacji, chłopiec będzie uczestniczył w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci "3 Korony" w zabiegach rehabilitacyjnych pakietu psychoruchowego m.in. w zabiegach: kinezyterapii, ćwiczeniach w wodzie, terapii ręki, masażu i zajęciach logopedycznych".

Turnus w Zabajce

W styczniu 2013 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o dofinansowaniu Mikołajowi turnusu w Zabajce.

Program usprawnienia obejmował:

• Kinezyterapię – ćwiczenia równoważne i podporowe, naukę prawidłowego wstawania z przysiadu podpartego oraz samodzielnego stania w butach narciarskich, budowanie napięcia mięśniowego, stymulację czucia głębokiego kkd, kkg.

• Terapię zajęciową – rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, stymulację dotykową, stymulację wzroku, stymulowanie percepcji słuchowej.

• Pozostałe zabiegi - zajęcia logopedyczne, muzykoterapię, stymulację wielozmysłową, terapię ręki, biomasaż i ćwiczenia w urządzeniu „Słoneczko".