Współpraca z konsultantami

Fundacja współpracuje z konsultantami, którzy wspierają jej działania oraz doradzają jej beneficjentom. Osoby te w swojej codziennej pracy zajmują się aspektami, które są zbieżne z działaniami Fundacji.  Są to:

rehabilitant,

specjalista ds. autyzmu,

pracownik ośrodka pomocy społecznej,

neurologopeda,

terapeuta SI,

radca prawny.

Rehabilitant pomaga przy wyborze najlepszego rehabilitanta dla podopiecznych Fundacji lub wskazuje optymalny rodzaj tej rehabilitacji.

Specjalista ds. autyzmu pomaga rodzicom dzieci chorych na autyzm przy wyborze najlepszego rodzaju terapii, wskazuje miejsca, gdzie ona się powinna odbywać oraz doradza w zakresie rodzaju pomocy, jaką osoby te mogą uzyskać od państwa.

Pracownik OPS wskazuje podopiecznym Fundacji możliwą pomoc z zakresu szeroko pojętej pomocy społecznej, o której uzyskanie mogą się starać od państwa i podpowiada w jaki sposób mogą to zrobić.

Neurologopeda sprawdza dokumentację tych dzieci, u których prowadzona jest terapia logopedyczną, ocenia skuteczność realizowanej terapii, udziela porad rodzicom, jak również pomaga przy wyborze terapeutów z zakresu logopedii dla nowych beneficjentów Fundacji.

Specjalista terapii Integracji Sensorycznej współpracuje z rodzicami chorych dzieci, analizuje poszczególne przypadki, po czym dobiera najlepsze dla danego chorego ćwiczenia SI i uczy rodzica jak, je wykonywać w domu, uzupełniając terapię właściwą.

Radca prawny zaś udziela porad prawnych naszym beneficjentom. Fachowa merytoryczna pomoc specjalistów bardzo wspomaga naszą działalność.