Turnus II

W czerwcu (15-19) 2015 roku Fundacja zorganizowała po raz drugi turnus dla czworga podopiecznych. Tym razem w spotkaniu uczestniczyły dzieci ze spektrum autyzmu, ich rodzeństwo i rodzice. Dzieci miały terapię treningu umiejętności społecznych, terapię PCS, psychologiczną, pedagogiczną, a także relaksacyjną. Ze specjalistami wymienionych wyżej dziedzin mieli też swoje spotkania rodzice. Wszyscy przeszli badania słuchu i odbyli konsultacje z dietetykiem. Rodzeństwo chorych dzieci pozostawało pod opieką wolontariuszy i pracowników fundacji. Turnus podobnie jak ten w styczniu miał w założeniu poprawić funkcjonowanie dzieci i dać wsparcie rodzicom. Na zakończenie rodzice otrzymali konkretne wskazówki do dalszej pracy z dziećmi w domu.

alt alt alt

Krótka relacja z I Turnusu

Turnus I

W dniach 26-30 stycznia 2015 roku Fundacja zorganizowała turnus terapeutyczny dla trojga beneficjentów. Podczas jego trwania nasi podopieczni mieli indywidualne terapie: psychologiczną, pedagogiczną, neurologopedyczną oraz fizjoterapię. Dzieci zostały też poddane badaniom słuchu. Rodzice chorych dzieci również mieli swoje zajęcia, takie jak: warsztaty z pedagogiem, psychologiem, neurologopedą, rehabilitantem. Problematyka tych zajęć została dostosowana do potrzeb rodziców i obejmowała m.in. tematy: zastosowanie systemów FM w terapii dziecka; centralne zaburzenia słuchu – objawy i możliwości słuchu; jak wspomóc koncentrację i uwagę słuchową dziecka?; struktury mózgu odpowiedzialne za mowę; neurologopedia w powiązaniu z terapią Integracji Sensorycznej; związki motoryki małej z mową; czym jest muzykoterapia i dlaczego warto wprowadzić ją do terapii dziecka?; trudne zachowania dzieci. Co one oznaczają? Jak pomóc dziecku i jak pomóc sobie?; terapia pedagogiczna w procesie usprawniania logopedycznego; nauka masażu z elementami refleksoterapii i inne. Turnus miał na celu poprawić funkcjonowanie dzieci i dać wsparcie rodzicom w codziennej opiece nad swymi chorymi pociechami.

alt alt alt