Terapia ręki Mateusza

Od września 2015 r. Mateusz uczęszcza na terapię ręki. Fundacja finansuje chłopcu terapię raz w tygodniu po 50 minut u Pani Sylwii. Terapia ma na celu osiągnięcie optymalnego poziomu w zakresie samoobsługi oraz doskonalenie sprawności manualnej i grafomotoryki oraz wzmocnienie napięcia mięśniowego.

Terapia pedagogiczna Mateuszka

We wrześniu 2014 r. chory na autyzm Mateuszek rozpoczął edukację w nowym przedszkolu Bajka, gdzie korzysta z zajęć z logopedą, terapii integracji sensorycznej i zajęć Treningu Umiejętności Społecznych. Z początkiem 2015 r. chłopiec uczęszcza również raz w tygodniu na terapię pedagogiczną do Przedszkola Przyjazny Domek.

Mateusz

Trzyletni Mateusz ma autyzm. W październiku 2012 r. Fundacja zdecydowała się finansować raz w tygodniu przez 60 minut zajęcia integracji sensorycznej oraz spotkania z logopedą. Dodatkowo Mateusz uczęszcza do Niepublicznego Przedszkola „Przyjazny Domek", gdzie poddawany jest terapii indywidualnej oraz grupowej. Terapia ta polega na wyrównywaniu deficytów rozwoju dziecka w takich obszarach jak umiejętności poznawcze, interakcje społeczne oraz umiejętności komunikacyjne.