Turnus rehabilitacyjny w Złotowie dla Łukasza

W marcu 2015 roku Fundacja dofinansowała wyjazd Łukasza na turnus rehabilitacyjny w Ośrodku HIPOMEDICAL w Złotowie. Chłopak uczestniczył w licznych zabiegach, w celu poprawy stanu Jego zdrowia.

Wesprzyj Łukasza

W celu uzyskania niezbędnych informacji kliknij w obrazek lub przejdź do strony: http://dzieciom.pl/podopieczni/5894

Turnus w Zabajce

W czerwcu 2013 r. celem budowania prawidłowego napięcia mięśniowego i stabilizacji tułowia, Łukasz wyjechał na turnus rehabilitacyjny do Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji „Zabajka".

Program usprawniania obejmował:

• Kinezyterapię: stymulację do chodu w pozycji leżącej, ćwiczenia na piłce, naukę przejścia z pozycji siedzącej do leżącej z ekscentrycznym hamowaniem.

• Hipoterapię: jazda w pełnym dosiadzie z asekuracją z dołu, zmiana tempa i kierunku jazdy, ćwiczenia równoważne i podporowe.

• Dogoterapię: ćwiczenia kończyn górnych (rzucanie zabawek psu) stymulacja i przekraczanie linii środka (głaskanie, szczotkowanie psa), stymulacja rozwoju psychoruchowego (wydawanie komend), spacer z psem na smyczy.

• Terapię zajęciową: ćwiczenia poprawiające chwyt i usprawniające kończyny górne, masaż dłoni.

• Pozostałe zabiegi: ciepłolecznictwo, hydroterapię, rotor elektryczny, zajęcia logopedyczn, terapia ręki.

Pomoc dla Łukasza

Dwudziestosześcioletni Łukasz, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę, został podopiecznym Fundacji w kwietniu 2012 roku. Pomoc Fundacji umożliwiła mu uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym, który odbył się w drugiej połowie maja 2012 r.