Zmiana terapeuty Konrada

W związku z narastającymi problemami z oddychaniem i przełykaniem trzynastoletniego Konrada, w maju 2016 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o zmianie jego terapeuty. Fizjoterapię Konrada przeprowadza teraz pan Michał, a odbywa się ona dziesięć razy w miesiącu po 60 minut.

Szyny na schody

W celu umożliwienia poruszania się niepełnosprawnemu Konradowi wózkiem inwalidzkim po schodach, w październiku 2014 roku, fundacja podjęła decyzję dofinansowania specjalnych szyn.

Wesprzyj Konrada

Można to zrobić przekazując 1% podatku za pośrednictwem Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, ul. Łomiańska 5, Warszawa 01-685, nr KRS: 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%" należy podać: 8332 Gibała Konrad Grzegorz.

Nutridrinki

W lutym i we wrześniu 2013 r. Fundacja sfinansowała Konradowi zakup  czekoladowych Nutridrinków. Ten wysokoenergetyczny napój zalecony został przez lekarza chorób dziecięcych.

Konrad

Dziesięcioletni Konrad, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni, jest rehabilitowany pięć razy w tygodniu po jednej godzinie zegarowej. Świadczenia rehabilitacyjne prowadzone metodą PNF mają na celu poprawę sprawności psychoruchowej. Są to między innymi ćwiczenia ogólnousprawniające, korekcyjne, ogólnorozwojowe i oddechowe.