Terapia logopedyczna

W czerwcu 2015 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o sfinansowaniu Kamilce terapii logopedycznej. Zajęcia odbywają się raz tygodniu przez czterdzieści pięć minut w gabinecie Pani Oli.

Zmiana rehabilitanta

Od sierpnia 2014 r. Fundacja finansuje Kamili rehabilitację ruchową u Pana Arkadiusza. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i mają na celu poprawę samoobsługi (czynności dnia codziennego).

Dobry Start

Od kwietnia 2013 r. Fundacja finansuje Kamili świadczenia terapeutyczne w Ośrodku Rehabilitacji i Edukacji Dobry Start. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Terapia ma na celu:

• zapobieganie przykurczom w stawach (szczególnie kończyn dolnych),

• zwiększenie zakresu ruchu w stawach,

• zwiększenie siły w mięśniach szczególnie kończyn dolnych,

• przywracanie symetrii tułowia.

Jeśli natomiast chodzi o umiejętności funkcjonalne, nad którymi Kamila pracuje w czasie rehabilitacji, to przede wszystkim jest to:

• doskonalenie chodu przy pomocy kul,

• nauka i doskonalenie samodzielnego trasferowania się (np. wstawanie z podłogi na krzesło, samodzielne wstawanie do kul),

• usamodzielnienie w zakresie ubierania się i rozbierania.

Pionizator

Na początku kwietnia 2012 r. Fundacja dofinansowała 8-letniej wówczas Kamilce indywidualny przedmiot pionizujący. Pionizator taki jest koniecznym narzędziem w drodze do uzyskania samodzielności chodzenia, stymuluje rozwój psychoruchowy, wspomaga rozwój mięśni i stawów.

Pomoc na rzecz Kamili

Ośmioletnia Kamila została podopieczną Fundacji w listopadzie 2011 roku. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe z niedowidzeniem i wadą złącza czaszkowo-szyjnego. Pomoc Fundacji umożliwiła kontynuację terapii Kamilki w Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Fizykoterapii w Nasielsku.