Fizjoterapia Damiana

Od 1 czerwca 2016 r. Fundacja dofinansowuje 13 letniemu Damianowi rehabilitację u Pani Edyty. Celem rehabilitacji jest poprawa napięcia mięśniowego, a także umożliwienie kontaktu z otoczeniem. Chłopak coraz lepiej kontroluje postawę w pozycji leżenia na brzuchu, plecach i siadzie.

Zmiana terapeutki

Od października 2015 r. Fundacja finansuje Damianowi terapię logopedyczną raz na dwa tygodnie z Panią Agnieszką. Terapia ma na celu rozwijanie komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC.

Terapia logopedyczna Damiana

W marcu 2015 roku, dzięki pomocy Fundacji, Damian rozpoczął terapię logopedyczną. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 45 minut. Terapeutką Damiana będzie Joanna.

Zmiana terapii

Przez rok od 01 lutego 2012 r. Damian korzystał ze świadczeń terapeutycznych u Pani Edyty. Rehabilitacja prowadzona była metodą NDT - Bobath w systemie terapii indywidualnej. Zajęcia miały na celu poprawę sprawności i funkcjonowania chłopca, odbywały się 2 razy w tygodniu, po 1 godzinie zegarowej. W wyniku choroby fizjoterapeutki spotkania rehabilitacyjne na okres 4 miesięcy zostały zawieszone. Od marca 2013 r. chłopiec uczęszczał 2 razy w tygodniu za zajęcia hipoterapii i raz w tygodniu na zajęcia terapii sensorycznej. Od lipca 2013 r. Damian wrócił „pod skrzydła" Pani Edyty i ponownie jest rehabilitowany ruchowo.

Damian

Damian jest ośmioletnim chłopcem chorym na mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki pomocy Fundacji, od października 2011 roku uczęszcza on na zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej oraz rehabilitacji ruchowej. Zajęcia prowadzone są w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i opieki TPD „Helenów" w Warszawie, w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo.