Turnus Rehabilitacyjny w Ośrodku 3 Korony

Pod koniec września 2013 r. Amelka pojechała na turnus rehabilitacyjny. Dzięki Fundacji, dziewczynka uczestniczyła w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Ruchowej Dzieci "3 Korony" w zabiegach rehabilitacyjnych pakietu psychoruchowego m.in. w zabiegach: kinezyterapii, ćwiczeniach w wodzie, terapii ręki, masażu i zajęciach logopedycznych.

Turnus w Zabajce

Dzięki wsparciu Fundacji Amelka w styczniu 2013 r. wyjechała na turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2, gdzie uczestniczyła w kinezyterapii, ćwiczeniach w wodzie, terapii ręki, masażu i zajęciach logopedycznych.

Amelka

Ośmioletnia Amelia, z czterokończynowym porażeniem mózgowym, epilepsją, uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i zwichniętymi biodrami, jest podopieczną Fundacji od października 2012 r. Od grudnia, dwa razy w tygodniu, po 45 minut, dziewczynka będzie uczęszczała na terapię logopedyczną do neurologopedy oraz w takim samym wymiarze czasu na rehabilitację. Obie terapie będą obejmowały: terapię właściwą oraz porady dla rodziców do pracy z dzieckiem w domu.