Kontynuacja pomocy na rzecz rodziny Adama

W czerwcu 2016 r. Zarząd Fundacji podjął decyzję o kontynuowaniu wsparcia na rzec rodziny Adama. Sytuacja zdrowotna Rodziców pogarsza się. Pani Władysława leczy się na dnę moczanową, dodatkowo cierpi na przepuklinę kręgosłupa, zaćmę, i nadciśnienie. Oboje Rodzice mają zwyrodnienia kręgosłupa spowodowane w głównej mierze opieką nad dorosłym, niepełnosprawnym synem.

Pomoc społeczna

Sytuacja zdrowotna Rodziców Adama, podopiecznego Fundacji od 2013 roku, pogarsza się a co za tym idzie wydatki związane z leczeniem teraz już całej rodziny stale wzrastają. Zgodnie z „Regulaminem udzielania nieodpłatnych świadczeń z zakresu pomocy społecznej" rodzina Adama decyzją Zarządu dostała dofinansowanie mi.in do zakupu artykułów spożywczych, higienicznych, toaletowych i czystości.

Zmiana rehabilitanta

Od czerwca 2013 r. Adam dziesięć razy w miesiącu pod okiem rehabilitanta z „Orthosu", Pana Piotra, pracuje nad poprawą transferu siedzenia do stania i stania do siedzenia. W czasie zajęć Adam dba o aktywizację tułowia, stabilizuje głowę.

Adam

Dziewiętnastoletni Adam, chory m.in. na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, dzięki wsparciu Fundacji uzyskał możliwość zakupu niezbędnego dla niego wózka inwalidzkiego. Fundacja dofinansowuje Adamowi również zajęcia terapeutyczne w Gabinecie Masażu i Rehabilitacji „Imed" w Warszawie. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w systemie terapii indywidualnej, dziesięć razy w miesiącu i trwają godzinę.