Not seeing a Scroll to Top Button ? Go to our FAQ page for more info.

powrót do sekcji PROzdrowie

PROzdrowie - Jakub D

PROzdrowie - Jakub D (2)

poniedziałek, 09 październik 2017 18:58
Co u Kuby D.?

Jakub, na codzień mieszkający w Radomiu, jest z nami od czterech lat. W tym czasie wydoroślał, z młodzieńca stał się dojrzałym mężczyzną. Fizjoterapia wzmocniła go, jest bardziej stabilny, aktywnie pomaga, gdy trzeba przemieścić się z wózka na łóżko lub na odwrót. Kuba, trzymamy kciuki w dalszych postępach!

niedziela, 29 styczeń 2017 22:19
Jakub D

Zmiana terapii

Jakub od 1 czerwca 2015 roku ma zmniejszoną ilość fizjoterapii na rzecz terapii logopedycznej, która odbywa się dwa razy w miesiącu u pani Karoliny i ma celu zmniejszenie dysfunkcji ustno-twarzowych, wynikających z MPD.

Rehabilitacja z Panem Rafałem

Po wstępnej ocenie funkcjonalnej Jakub zaczął ćwiczyć z rehabilitantem Rafałem.
Plan terapii opiera się o metodę Vojty, metodę SI oraz metodę NDT Bobath. Panowie postawili sobie cztery cele:
- uzyskanie podporu na przedramionach w pozycji pronacyjnej,
-prowadzenie głowy bez reklinacji,
-depresję łopatek z przywiedzeniem ich,
-poprawę jakości wzorców częściowych.

Rehabilitacja

Od stycznia 2014 r. Kuba będzie uczęszczał osiem razy w miesiącu na zajęcia z zakresu rehabilitacji ruchowej. Zajęcia trwają każdorazowo 90 minut i odbywają się w systemie rehabilitacji indywidualnej w domu chłopca.

Jakub D.

Dwudziestojednoletni Jakub cierpi na ciężkie czterokończynowe porażenie mózgowe. Jakub został podopiecznym Fundacji w kwietniu 2013 roku. Fundacja zdecydowała się dofinansować mu rehabilitację.